Essensys

Bucuresti, Bucuresti

Full Time

On Site

Senior Developer

Feb. 24, 2022

Ce căutăm:

  • OAMENI inteligenți și pasionați de programare;
  • Experiență în proiecte reale;
  • Dorința de a lucra cu tehnologii noi;
  • Autonomie. Odată primit taskul, te organizezi singur și îl finalizezi cu succes.
Cerințe minime:
  • 5 ani experiență în următoarele tehnologii: C#, .NET Framework, MS SQL Server, Entity Framework, ASP, HTML, CSS, Javascript, Jquery;
  • Limba engleză – nivel mediu/avansat;
Reprezintă un avantaj:
  • Certificări Microsoft;
  • Experiență în oricare din tehnologiile front-end: Angular JS, React JS sau Kendo UI.
Responsabilitățile tale:
  • Vei participa la proiectarea soluțiilor (arhitectură și design);
  • Vei participa la analizarea cerințelor și redactarea specificațiilor tehnice;
  • Vei dezvolta componente cheie în cadrul proiectelor în care vei fi implicat;
  • Vei participa la dezvoltarea ulterioară a aplicațiilor;
  • Îți vei îndruma colegii juniori în călătoria lor iniţiatică.
Cu ce tehnologii lucrăm:

.Net Framework, C#, ASP.NET (MVC & WebForms), WPF, WCF, WWF, Entity Framework, SQL Server, Reporting Services, SharePoint, SQL Server SSAS & SSIS, C++, WIX, HTML, JavaScript, jQuery, Angular, iOS, Android, Esri/Open-source GIS.

Ce oferim:

Un mediu de lucru agil, care încurajează inițiativele proprii și inovația și un pachet salarial și de beneficii din care nu lipsesc:

  • Bonusuri în funcție de performanță;
  • Independență și program de lucru flexibil;
  • Abonament privat de sănătate;
  • Zile libere extra;
  • Resurse pentru învățare și dezvoltare profesională;
  • Program intern de certificări.
  • Suport la relocare (dacă nu ești din București, dar vrei să lucrezi aici).